6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФОТО

  ФОТО: На работа дисциплинирани, а во приватноста неодоливи – погледнете ги како изгледаат без униформа

  Девојките од галеријата ја покажаа својата професионална и опуштена страна. На социјалните мрежи тие објавија фотографии на кои позираат во униформа, но и во опуштена...

  ФОТО: Купил куќа не знаејќи дека е голем среќник – копал во дворот и наишол на неверојатно откритие

  Обично се вели дека треба да пробате нешто пред да го купите, но кога станува збор за новите куќи, тоа баш и не е...

  ФОТО: Поради нејзината убавина родителите не и давале да излегува од дома – таа е природна барбика

  Русинката Ангелика Кенови скоро никогаш не го напуштила својот дом сама. Секогаш кога излегува, со неа има неколку телохранители, бидејќи според пишувањата на руските...

  ФОТО: Убава девојка си пронајде сопруг преку Интернет, а по свадбата ја откри вистината за него

  Факт е дека сè повеќе пријателства меѓу младите луѓе на социјалните мрежи прераснуаат во вистински и силни пријателства, па дури и брак. Убавата и паметна...

  Сопругот ме остави: Mи прати меил дека не се враќа дома, а сега поради него изгледам како никогаш претходно (ФОТО)

  Џенифер веларди (33) од Торонто се тешела себе си со храна откако мајка и извршила самоубиство. Во најлошиот период имала 108 килограми, а бракот...

  Откриен тајниот живот на оваа стујардеса: Никој нема поима дека под униформата има нешто на што мажите и завидуваат (ФОТО)

  Кога не лета на егозтичните краишта, 32-годишната Ајме Оливиера секој слобоен момент го минува во теретана. На ден тренира најмалку два ипол часа.  - Никој...

  ФОТО: Ја нарекувале монструм, а момчињата бегале од неа – денес сите се вртат по неа

  Деветнаесетгодишната Ева Андерсон целиот живот патела, бидејќи врсниците ја нарекувале монструм. Денес многумина не можат да го тргнат погледот од неа. Ева е висока импозантни...

  ФОТО: Оваа девојка изгубила 50 килограми – ѝ останал еден голем проблем

  Сара Никол, 34-годишната мајка на три деца од Канада, прилично се здебелила откако родитла. Нејзината тежина на возраст од 25 години се искачила на...

  Фото: Велат дека никој никогаш не добил поубави деца на светот од овие родителите

  Идентичните близначки Леа Роуз и Ава Марија се вистински ѕвезди на Инстаграм - иако мали девојчиња, веќе осигураа скоро 550.000 следбеници на Инстаграм. Иако нивната...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...