6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФОТО

  18 вирални фотографии во кои сите поверувавме, а всушност биле лажни

  На интернет може да најдете сешто. Нешто од тоа е вистина, многу од она што го гледате не е, но шансите да стане вирално...

  На 97 години се реши да ја продаде куќата, кога агентот влезе внатре остана без зборови (фото)

  Сопственичката на оваа куќа решила да ја продава, меѓутоа никој не знаел што се наоѓало внатре. Оваа куќа сместена во мирниот дел на Торонто, иако...

  Децата се плашат од него: Никој нема одговор што му се случи на ова момче (ФОТО)

  Бајезид Хосаин од Магуре во Бангладеш, изгледа многу постаро, иако има само четири години. Очите му се пропаднати, кожата на лицето му се набира,...

  Жена од соништата: Мажот нон стоп бил во кафана со другарите, па му изградила една во семејниот двор (ФОТО)

  Пол Тапер, британски инженер од Давон, отсекогаш по работата и за викенд многу време поминувал во локалната кафеана. Неговата сопруга Џејн била незадоволна што сопругот...

  Љубов на прв поглед: Го виде својот брат првпат во животот- неговата реакција го освои светот (ФОТО)

  Ако ве интересира како изгледа љубов на прв поглед, погледнете го едно од најубавите видеа на интернет. Двегодишниот Логан Крахан дојде кај мајката Алекс во...

  Шокантна трансформација: Момчето ја запросило кога имала 135 килограми, а таа одлучи да биде згодна невеста (ФОТО)

  Шантел Харбис и Марлон Пауел долго време биле во врска. На него не му пречело што таа имала дури 135 килограми, а таа се...

  Дознала дека сопругот ја изневерува па решила да му врати на ваков начин (ФОТО)

  После породувањето, оваа мајка имала 120 килограми, па наместо сопругот да ја поддржи и да и помогне, тој почнал да ја изневерува со колешката. Не...

  Брачен пар живее со 30 кукли, а она што го прави со нив е морничаво (фото)

  Нивниот Инстаграм профил е преполн со фотографии од кукли кои позираат во различни семејни фотографии. Маделин и Малачи Дресел од Јужна Калифорнија, ги шокираа корисниците...

  ФОТО: Децата од Азија се едни од најздравите деца во светот, а еве и зошто

  Истражувања покажале дека јапонските деца се едни од најздравите деца во светот, а еве благодарение на кои здрави секојдневни навики се должи нивното одлично...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...