6 C
Skopje
среда, мај 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЦРНА ХРОНИКА

  Кривична за двајца тетовци, украле разновидна музичка опрема вредна 30 000 денари

  Секторот за внатрешни работи во Тетово поднесе кривична пријава против 22-годишниот М.А. и 27-годишниот Е.А., двајцата од Тетово. Кривичната пријава е..

  Кривична пријава против двајца охриѓани за сторени кривични дела „изнуда“ и „насилство“

  Секторот за внатрешни работи – Охрид поднесе кривична пријава против А.Ф. на возраст од 37 години и Ж.Р. на возраст од 28 години, двајцата од Охрид. О..

  Кривични за тројца битолчани кои извршиле девет тешки кражби во Охрид

  Охридската полиција поднесе кривична пријава против тројца битолчани поради сомнение за сторени девет кривични дела „тешка кражба“ и кривично дело „те..

  На аеродром уапсен осуденик кој сакал да бега од земјава

  На аеродромот во Скопје е уапсен тетовец кој е баран за издржување затворска казна. Како што информира полицијата, вчера, во 13 часот, на граничниот п..

  Куче каснало 20-годишно момче од Прилеп

  Куче каснало 20-годишно момче од Прилеп. Како што информира полицијата, по полноќ во Полициската станица Центар, 20-годишниот Х.З. од Прилеп пријавил ..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...