6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЦРНА ХРОНИКА

  Убиство пред Клинички центар, син си го убил таткото

  Пред Клиничкиот центар во Скопје се случи убиство на кое му претходела семејна расправија, објави Клан телевизија а пренесе Фокус.мк. Според информациите, синот го убил...

  Вечерва регистрирана уште една жртва од коронавирус – 45 годишен скопјанец позитивен на заразата починал на пат кон болница

  Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарниот факултет починал попладнево на пат кон болницата „8-...

  Алсат-М: Четири нови смртни случаи од Ковид-19 во земјава

  Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот, дознава телевизија Алсат. Според нашите информации станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), Челопек (тетовско) и еден...

  Детали за починатиот полицаец од Куманово, вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус

  Полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус, објави телевизија Телма. Телма објави за смртта на полицаецот, откако...

  Полицијата со детали: Мајка и син пронајдени мртви во стан во Велес

  Полицијата денеска во 11 часот пронашла две мртви тела на мајка и син во стан на улица „Ѓорѓи Војтех“ во близина на градинката кај...

  Пациент починал неколку часа откако не бил примен на инфективното одделение во Велес – се чекаат резултати за коронавирус

  Велешанец кој бил однесен со Брза помош на Клиниката за инфективни болести-Велес, не бил примен од дежурниот персонал, за по неколку часа состојбата нагло...

  НАЈНОВА ВЕСТ: Две штотуку породени жени во Скопје, инфицирани од Ковид19, едното бебе починало

  Две жени, кои што се породиле во изминативе два дена на Клиниката за гинекологија се заразени од корона вирус, дознава Канал 5 од извори...

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната Македонски државјанин (35) загина во сообраќајна несреќа што се случила...

  Починато лице пронајдено во подземен простор на здравствена установа во Скопје

  Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 17:00 часот во СВР Скопје, 38-годишниот С.К. од Скопје пријавил дека во подземен простор на здравствена...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...