6 C
Skopje
среда, мај 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЦРНА ХРОНИКА

  Пронајден мртов маж во стан во Карпош: Починал од убод од стршлен

  На 05.07.2020 во 17:00 во Полициската станица Карпош, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека околу 16.30 часот во својот стан на ул.„Никола Русински“...

  Трагедија во Македонија: Маж починал дома, жената истиот ден во болница

  Во СВР Тетово вчера попладне било пријавено дека во с.Добридол, гостиварско, во сопствениот дом починал М.М.(74) од с.Добридол. Тој живеел со сопругата Е.М.(74), која истиот...

  Од Ковид 19 почина 34 годишен штипјанец

  Триесет и четиригодишен штипјанец кој бил хоспитализиран неколку дена во Скопје, починал од коронавирусот. Тој бил на респиратор некое време, пишува Slobodenpecat.mk. Како што претходно...

  Момче (20) од Кочани извршило обљуба на 86-годишна жена

  ОВР Кочани поднесе кривична пријава против А.Т.(20) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „обљуба врз немоќно лице“ и...

  Тажна вест: Почина Атанас Ковачевски

  Утрово почина поранешниот новинар, презентер на вести и во последните неколку години портпарол на ЕВН, Атанас Ковачевски. Тој на јавноста ѝ беше познат од ТВ...

  Скопјанка уапсена на помен кај сопругот, 10 години ја барале со потерница, треба да одлежи 17 години затвор

  Откако полицијата ја барала повеќе од 10 години, утринава била уапсена 65-годишната Бранка П. од Скопје, која се барала со централна, но и меѓународна...

  Познатиот диџеј Ицко од „Антена 5“ почина од ковид-19

  Ристо Меловски (48), уште познат и како диџеј Ицко од „Антена 5 Македонија“ почина од ковид-19, а утринава од него на социјалните мрежи се...

  Нови 26 случаи на Ковид-19, починаа 4 пациенти

  Во изминативе 24 часа позитивни на вирусот Ковид-19 се 26 пациенти. По четири лица во Скопје и Тетово, 11 во Куманово, во Прилеп – тројца,...

  Пронајден мртов маж во Кочани, ќе се прави тест за коронавирус

  Маж на возраст од педесетина години претпладнево е пронајден мртов во неговиот дом во Ромското Маало во Кочани. Починатиот живеел сам, а случајот во полиција...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...