6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СПОРТ

  Шампионот го возврати ударот

  Кошаркарите на Годен Стејт убедливо славеа над Оклахома со 118:91 во вториот натпревар од финалната серија, во Западната конференција, во НБА лигата. https://www.youtube.com/watch?v=sw30udKvm_E Натпреварот во „Оракл...

  Кливленд го декласира Торонто

  Кошаркарите на Кливленд ја продолжија победничката низа во плејофот, откако во првиот финален меч во Источната конференција го декласираа Торонто со 115:84. Кливленд во...

  Евролига: Драма во Берлин, Фенербахче во финалето

  Кошаркарите на Фенербахче ќе им играат во финалето на завршниот турнир во Евролигата, откако во драматичното полуфинале, по едно продолжение славеа против Лаборал Куча...

  Раца: Нема да молам никого да игра за Македонија

  Кошаркарската федерација на Македонија (МКФ), го промошираше Драган Раца во нов селектор на националниот тим. Србинот со кипарски пасош, на функцијата го наследи Александар...

  Мулаомеровиќ нов селектор на БиХ

  Тренерот на Цибона, Дамир Мулаомеровиќ е именуван за нов селектор на кошаркарската репрезентација на Босна и Херцеговина. Мулаомеровиќ кој е роден во Тузла, на функцијата...

  Евролига: МВП титулата за Де Коло

  Кошаркарот на ЦСКА Москва, Нандо Де Коло е прогласен за најкорисен играч во Евролигата оваа сезона. https://www.youtube.com/watch?v=hllxek1-V88 Францускиот репрезентативец зад себе има извонредна сезона, избори пласман...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...