6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  АВТОМОБИЛИ

  Новиот „ауди A7 спортбек“ – динамика во најубава форма

  Новиот „ауди A7 спортбек“ претставува нов стил на „гран турер“ кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото купе со четири врати е...

  Комплетно новата „дачија дастер“ избрана за автомобил на годината за 2018

  Националното жири при изборот за автомобил на годината во Македонија одлучи оваа година титулата да ѝ ја додели на комплетно новата „дачија дастер“. Националното жири...

  (Видео) Автомобил „тесла“ орбитира во вселената по лансирањето на најмоќната ракета во историјата

  Најмоќната ракета во историјата на човештвото вчера беше лансирана во вселената. Станува збор супер-моќната ракета „фалкон хеви“ на компанијата „Спејс икс“ на Илон Маск. Со...

  ФОТО: Чудо од автомобил на струја за само 4.500 евра!

  Автомобилот може да превезе двајца патници, а за погон користи електромотор од 40 кс и 110 Нм.

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...