6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  9 знаци дека душата на починатиот е сè уште околу вас!

  Иако смртта на некој близок може да биде трагично и потресно искуство, има многумина кои веруваат дека мртвите сè уште можат да се обидат да комуницираат со нас, дури и откако ќе ги нема.

  Од духовни луѓе, јасновидци, писатели до обични луѓе, многумина известуваат за необјасниви чувства и искуства кои потенцијално им се припишуваат на починатите најблиски.

  Со текот на годините, приказните за починатите најблиски кои се поврзуваат имаат вистинска заедничка основа. И кога ја видов оваа листа на знаци дека починатиот близок е во близина, морав да признаам дека претходно сум доживеал неколку од нив.

  Некој што сум го изгубил се врти кон мене? Еве како да откриете дали некој починат член на семејството или пријател е околу вас и се обидува да одржува контакт. Дали сте доживеале некој од нив порано? Дали верувате дека починатиот сè уште може да се обиде да комуницира со нас? Дозволете ни да знаеме во коментарите.

  1. Мириса на нивниот мирис

  Мирисот може да биде еден од најсилните начини да откриете дали починатиот член на семејството или пријател е во близина. Луѓето често пријавуваат дека мирисаат на парфем или колонска вода. Некои велат дека сè уште ги доловуваат аромите на уникатниот мирис на овој човек.

  2. Ги сонувате

  Иако сигурно би можеле да се обидете рационално да ги објасните соништата со пријателите или членовите на семејството што сте ги изгубиле, многумина тврдат дека овие соништа се всушност посети од надвор.

  Овие извештаи тврдат дека починатите роднини ќе се обидат да стапат во контакт додека спиете. Тие едноставно можат да се појават, а потоа да исчезнат. Меѓутоа, други велат дека нивните пријатели и членови на семејството се обиделе да пренесат утешни пораки за време на соништата, како што е добро.

  3. Предмети на различни места

  Предметите поместени од местото каде што сте ги оставиле и ставени на вашиот пат може да бидат сериозен знак дека саканата личност се уште е во близина. Многумина тврдат дека особено значајните предмети како што се слики или накит се мистериозно преместени. Верувањето е дека овие предмети ви се ставаат на патот како начин да знаете дека сè уште се со вас. Во овие извештаи често се спомнува дека некое лице знаело дека оставило предмет на одредено место, но дека некако се поместил.

  4. Чувството да се биде близок

  Можеби најчестиот начин да откриете дали некој член на семејството или пријател е во близина е да можете да го почувствувате нивното присуство. Иако ова може да изгледа барем опипливо, всушност тоа е единствениот знак што целосно ги убедува повеќето скептици. Ова чувство може да биде едноставно како да ја префрлите енергијата во собата. Можеби е тешко да се опише, но можеби само знаете или чувствувате дека личноста е со вас.

  5. Совршена музичка синхронизација

  Кога омилената песна што е важна за вашата врска доаѓа во вистинско време, тоа е знак дека вашата омилена можеби е наоколу. Многу луѓе известуваат дека ги слушаат овие песни одново и одново на различни места каде што одат. Тврдат дека тоа се потсетници дека лицето се уште е со нив. И покрај тоа што некои би можеле да го отфрлат тоа како случајност, многумина велат дека овие песни се изведуваат токму кога почнуваат да размислуваат за личноста што ја изгубиле.

  6. Чудна електрична активност

  Иако можеби изгледа како филм, многумина пријавуваат чудна електрична активност кога починати пријатели или членови на семејството се во близина. Овие бизарни настани можат да имаат многу форми, како што се треперење на светлина или телевизор, уред кој ненадејно е вклучен или електронски уред кој необјасниво почнува да емитува звучен сигнал или бучава. Некои одат дотаму што пријавуваат телефонски повици без никој од другата страна на линијата. Оваа чудна активност околу електричните уреди често се поврзува со изгубени најблиски.

  7. Поп-ап омилени броеви

  Еден од начините на кои најблиските комуницираат со нас подалеку е употребата на броеви. Луѓето ќе пријават одеднаш, почнувајќи да гледаат многу важни бројки насекаде, како што се часовници, книги или телевизија. Значењето на овие броеви може да биде поврзано со важни датуми, возрасти или дури и омилени броеви. Некои ќе тврдат дека зголемената фреквенција на броеви е случајност, но други веруваат дека има многу повеќе смисла и е сигнал подалеку.

  8. Чувство на допир

  Тоа може да биде досадно, но чувството дека сте допрени кога сте сами е голем знак дека починатиот сакан може да биде во близина. Постојат многу начини како покојникот да се обиде да ве допре, било со бакнеж, со четка на вашата коса, па дури и со тапкање по грбот или раката. Овој знак често се забележува заедно со чувството на некој во близина. Кога енергијата на просторијата се менува и одеднаш се чувствувате допрени, многумина веруваат дека тоа е од вашиот пријател или член на семејството кој се врти кон вас.

  9. Животни во природа

  Многумина веруваат дека саканата личност ќе се појави во форма на животно или суштество. Пеперутка, птица или друго суштество може да ви го привлечат вниманието поради некоја причина. Тоа може да биде само затоа што чувствувате нешто познато за него.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.