6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  77-годишна баба е пред банкомат кога пристигнуваат тројца мажи и сфаќаат дека избрале погрешен пензионер да ограбат

  Еден ден, 77-годишната Винифред Пил од Вирал, Англија, решила да подигне пари од банкоматот, а додека стоела пред него и почнала да го внесува кодот, почувствувала дека некој се приближува зад неа.

  Во следниот момент, еден од напаѓачите ја сопнал и ја исфрлил од рамнотежа, додека другиот се обидел да извади 200 фунти од банкоматот.
  Сепак, таа стана прилично брзо, решавајќи да дејствува наместо да повика полиција или да трча беспомошно.

  Бестрашната баба го фатила за јака еден од напаѓачите и му ја удрила главата во банкомат… три пати!

  Лицето му било повредено, а глетката на напаѓачите се упатила во различни правци, но полицијата лесно успеала да ги фати, бидејќи веќе се знаело дека еден од нив има свежа рана на главата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.