6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  7 причини зошто вашата сестра е најдобриот дар што ти го дадоа родителите

  Сестрите се најдобри, иако тие можат да бидат и најлоши. Но, на крајот на денот, ќе бидете среќни што имате таква неверојатна жена во вашиот живот.

  Ние ви донесовме 7 причини поради кои вие сте благословени со вашата сестра во вашиот живот.

   Нема потреба за објаснување

  На пријателите треба да им објасните, бидејќи тие не ги знаат вашите дела и вашата позадина. Вашата сестра го знае сето ова и таа те познава многу добро. Тоа е одлично, бидејќи може да бидете со нејзе без да ве осуди.

  Вашето простување нема ограничување

  Не е важно што направила. Не е важно колку сте лути. На крајот, ќе ѝ простиш, тоа е неизбежно.

  Таа е вашиот пример

  Сакаш да бидеш како неа. Убаво е што таа те гледа со исти очи.

  Таа верува во вашите соништа.

  Можеби твојот сон е да завршиш  колеџ или да станеш професионална танчерка, но овој сон ви изгледа недостижен. Но, таа знае дека ова е возможно и поради тоа почнувате и вие да верувате.

  Таа ги чува твоите тајни

  Таа е вашиот прв советник, бидејќи знаеш дека можеш да ѝ веруваш во најголемите тајни.

  Таа го дава најдобриот совет

  Со неа разговарате за најголемиот проблем, бидејќи знаете дека таа е личноста која ќе ве води во вистинската насока.

  Таа е единствената личност која навистина те разбира

  Некои луѓе се обидуваат да објаснат нешто, но зборовите не се доволни. Тоа не е проблем за твојата сестра. Со нејзе не ви се потребни совршени зборови, бидејќи таа е вашата сестра.

  Извор: Boza.mk

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.