6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  7 дена по смртта на сопругата во телефон најде слики кои не ги избришала-животот му се распадна за момент

  Џон Поло ја запознал Мишел Мери во средно училиште. За време на празниците, тој постојано гледаше да биде до неа и тие брзо се за заљубија еден во друг.

  По неколку години излегување, тие одлучија да се венчаат. Прво, дојде ред на граѓанска венчавка во текот на летото, по што тие одлучија да се венчаат на крајот на есента, пишува Ен-Би-Си Чикаго.

  Сепак, во текот на летото, на Мишел и се слоши. Сериозно. Најлошото е откриено на прегледите од лекарот. И тоа напредуваше. Последната фаза.

  Џон и Мишел беа очајни. Тие дури и немаа време да имаат деца, а таа ќе умре. И, тоа се случи неколку дена пред закажаната црковна венчавка. Џон остана сам.

  Седум дена по погребот на неговата сакана Мишел Мери, тој пронашол две слики во нејзиниот телефон што го срушиле на земја. На нив, починатата сопруга беше во венчаница што ја чуваше за црковната венчавка.

  „На градската венчавка бевме„ нормално “ облечени и специјално се подготвувавме за црковната венчавка. Кога ги видов нејзините слики, почнав да плачам. Не ни знаев дека во текот на летото таа отиде со нејзината пријателка да проба венчаница и да се слика во неа.

  „Тие две слики ќе останат во моето сеќавање засекогаш и ќе ги зачувам“, напиша Џон на Фејсбук.

  Нивната приказна го обиколи светот. Сè се случи во 2017 година, а Џон стана татко на една убава девојка пред еден месец, откако се ожени со друга жена за време на епидемијата на коронавирус.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.