6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  6 лаги кои жените ги кажуваат на своите мажи

  Мислите дека вашиот брачен другар никогаш не ве излажал? Размислете повторно. Ова се најчестите 6 лаги кои речиси секоја жени ги кажува:

  1. Фустанот беше на попуст. Не , не бил на попуст. Туку таа се чувсвува незгодно да ви кажете дека купила 3 фустан овој месец
  2. Пред тебе сум била само со двајца. Ако каже дека била со еден ке биде многу сомнително. Двајца сепак е најдобрата бројка, која во денешно време значи дека може да се споредува со калугерките :)
  3. Не сакам да ми купиш поклон. Таа можеби е скромна и несака ништо, но сепак вие треба да и подарите нешто ситно во вредност да речеме од 50-100 евра. И те како ќе и се допадне овој гест.
  4. Не брзам да имам деца. Некои жени навистина не брзаат, но тие се многу, многу ретки. Под оваа фраза: не брзам да имам деца , таа подразбира да не забремени првиот месец по свадбата. Кога веќе е дојде моментот да живеете заедно , зошто да чекате , е нејзниното размислувањето.
  5. Нема ништо против да излегуваш со другарите. Се додека е еднаш во годината, тоа правило важи. Таа ќе каже дека не и пречи, но забележете дека во рок од една година вие се поретко и поретко ќе се гледате со другарите.
  6. Не сакам да менувам ништо кај тебе. Факт е дека ве сака и ваков, но ако намалите некој килограм и направите стомачни како на Кристијано Роналдо ќе ја направи среќна.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.