6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  59-годишниот таксист Иван Стојчев: Од 2009 година не сум помирисал храна и не сум се хранел со неа

  Дали е можно да престанете да јадете засекогаш? Не ни сонуваме за тоа. Знаеме што се случува со луѓето со анорексија. Сепак се појавија таканаречените соларни луѓе кои буквално не скандализираа. Затоа што тврдат дека енергијата ја добиваат само од сончевата светлина. Двајца од нив дури ја посетиле соседна Бугарија – Индијката Хира Манек, која не јадела 11 години и австралискиот писател Јасмухин, кој се сонча од 1993 година.

  Медиумите пронајдоа и бугарски соларен следбеник – 59-годишниот таксист Иван Стојчев, кој одбил да јаде на 15 јули 2009 година. Дали е време да веруваме дека можеме да јадеме без јадење? Статистиките за бројот на соларни луѓе во светот се контрадикторни – 8000, 10.000, 20.000, но едно е јасно – тие се малку, но ги има. Некои ја осудуваат нивната практика како крајно опасна.

  Тие зборуваат за случаи во кои нивните следбеници умреле од глад и исцрпеност. Има и други, како што е Маури Пресман од Филаделфија, кој верува дека ова ново искуство ќе не претвори во нова трка, духовно и физички посовршена.

  Можеби ќе поминат илјадници години, но луѓето ќе јадат многу малку и ова ќе биде голем успех“, вели духовниот учител Петер Деунов. Според него времето кога масовно ќе почнеме да не јадеме ќе биде после 2100. Па, додека не дојде, не е лошо да се обидеме да научиме за толерантноста кон сончевата светлина. Можеби ова навистина ќе биде иднината на нашите потомци.

  Ги прашувате сите што се качуваат во вашето такси зошто јадете. Што ти одговараат?

  Повеќето велат дека не знаат. Дури се прашуваат зошто им го поставувам ова прашање. Тогаш почнуваат да мислат дека јадењето ни дава енергија и затоа треба да јадеме. Сепак, има и други енергии кои се далеку подобри. На пример, сонцето. А ние бараме нешто споредно од растенија од загадени почви и од непознати животни.

  Меѓутоа, во природата, освен нас, јадат и животните.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.