6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  40 дена читајте ја оваа молитва за расчистување на клетвите на предците, исклучително силна, само видете што ќе се случи

  Молитва што помага да се исчисти вашето семејство од клетви!

  Можете да ја прочистите вашата карма со помош на молитвата „Прочистување на семејството“. Ги елиминира „кармичките“ или роднинските проблеми на неколку генерации, како што е повредата на фетусот или проклетството на предците.

  Можеби е грев направен во минатото генерација, но пренесен „поради гревовите на родителите“. Тоа може да биде нашата карма и нашите гревови направени овој или претходниот живот. Сите тие влијаат на нас овде и сега.

  Во оваа молитва бараме од Бога прошка за гревовите и грешките на нашите предци за да престанеме да бидеме одговорни за злосторствата што биле извршени според законот на кармата.

  Со молитва за простување на гревовите на предците и чистење на енергетското поле на семејството, можеме да ја прекинеме кармичката врска и да го започнеме нашиот живот без да бидеме одговорни за минатите постапки и да се ослободиме од „семејните“ клетви. Прочистувањето треба да се врши секојдневно 40 дена.

  Прочистување на кармата преку молитви:

  Прочитајте ја молитвата „Оче наш“:
  Оче наш, ти кој си на небесата! Нека се свети името Твое, нека дојде Царството Твое, нека биде волјата Твоја и на небото и на земјата. Дај ни го овој ден нашиот секојдневен леб; И прости ни ги долговите наши, како што ние им простуваме на нашите должници; и не воведувај нè во искушение, туку избави нè од секое зло. Затоа што Твое е царството, моќта и славата. Амин.”

  Прочитај ја молитвата „Богородице, радувај се“:
  Богородице, радувај се, блажена Марија, Господ е со тебе, блажената жена твоја и благословен да е плодот во твојата утроба, зашто си го родила Спасителот на нашите души. Амин.”

  Прочитајте ја молитвата „За прочистување на семејството“:
  „Господи, те молам прости ми за сите оние што ги навредив, сакајќи или не, во овој живот и во минатото. Господи, им простувам на сите оние кои ме навредиле, сакајќи или неволно, во овој живот или во минатото. Господи, те молам прости ги сите мои мртви роднини. Господи, те молам прости ги сите мои живи роднини.

  Господи, те молам прости им на сите луѓе кои, сакајќи или неволно, ги навредиле моите предци со зборови, дела или мисли. Господи, те молам очисти, исцели и заштити ме мене, моето семејство и целото мое семејство преку силата на Светиот Дух, светлината, љубовта, хармонијата, силата и здравјето. Господи, те молам исчисти го моето семејство. Во името на Отецот, Синот и Светиот Дух. Амин.”

  Прочитајте ја молитвата за благодарност:
  „Господи, Ти благодарам за сè што ми даваш. Ти благодарам за моќта на твојот Свети Дух, за сите сили на светлината, за небото, за Земјата и за сите светци кои се молат на Господа со мене за мое прошка “.
  Повторете ги сите молитви три пати.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.