6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  3 хороскопски знаци кои важат за попаметни од сите останати

  Во хороскопот секогаш ги бараме најдобрите љубовници, најверните или најзлобните знаци, но дали некогаш сте се запрашале кои од нив се најпаметни?

  zena_pametna

  За најпаметни знаци во хороскопот се сметаат воздушнитеБлизнаци, Вага и Водолија.

  Близнаците имаат брилијантен ум, Вагата е најпаметна во човечките односи, додека Водолијата има памет како научник со кој го гледа светот со поинакви очи.

  Паметот на земјените знаци најмногу се гледа во нивната способност за создавање удобен живот и поседувањето на материјални добра. Бикот тоа го постигнува со напорна работа и љубезност, Девицата со совршена организација, а Јарецот држи сѐ под контрола.

  Огнените знаци својата умност ја демонстрираат преку огромната животна сила. Овенот е голем индивидуалец полн со истражувачки ентузијазам, по него следи гордиот Лав со огнена желба за водство и Стрелецот чија интуитивна страсност не познава граници.

  Водените знаци се познати по својата емоционална интелигенција. Ракот е особено грижлив знак кој ќе направи сѐ за своето семејство и за одржување на луѓето заедно, Скорпијата ќе направи сѐ за да допре во сржта на работите не грижејќи се за она што и стои на патот, а Рибата едноставно ги сака луѓето.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.