6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  3 начини како секој хороскопски знак да биде среќен во врската

  Се прашувате како да откриете дали вашата половина е среќна и задоволна? Астрологијата има одговор на ова прашање.

  ljubov_dvojka

  Ако сакате да ја направите среќна личноста во која сте вљубени, постојат најмалку 3 начини да го остварите тоа.

  Според хороскопот, еве кои се идеалните:

  Овен

  1. Покажете восхитеност и ентузијазам за нивните интереси, хобија, идеи…

  2. Дозволете им да мислат дека сè што направиле било нивна идеја.

  3. Менувајте ја својата рутина колку е можно почесто за работите да изгледаат нови и свежи.

  Бик

  1. Размазете ги со масажи и физичко внимание.

  2. Направете да се чувствуваат сигурно и удобно во ваше друштво.

  3. Дозволете им да си ја одржат независноста во врската. Не ги терајте да се чувствуваат заробено.

  Близнаци

  1. Секогаш одржувајте ја комуникацијата.

  2. Пронајдете начин работите да ги одржите весели и разиграни, дури и во тешките времиња.

  3. Сакајте ги нивните пријатели и поддржувајте го нивниот активен социјален живот

  Рак

  1. Поминувајте повеќе квалитетно време со нив, тие би требало да ви бидат најважни.

  2. Усовршувајте ја уметноста на мазење.

  3. Дајте сè од себе за да ги разберете и прифатите нивните промени на расположението.

  Лав

  1. Секојдневно преплавувајте ги со љубов, внимание и пофалби.

  2. Поддржете ги нивните страсти и креативни идеи.

  3. Дозволете им да водат на секое можно поле.

  Девица

  1. Бидете искрени и отворени со нив, не кријте ништо.

  2. Одржувајте ја куќата секогаш чиста.

  3. Помогнете им да се отворат и да ви раскажат зошто се лути, загрижени или нервозни.

  Вага

  1. Размазете ги и дозволете им да ве размазат.

  2. Бидете дарежливи со комплиментите и пофалбите.

  3. Не започнувајте големи расправии – научете како да ги одржите мирот и хармонијата.

  Скорпија

  1. Бидете емотивно и физички интимни.

  2. Обврзете се и уверете ги колку длабоко сте им посветени.

  3. Бидете страствени за сè во животот, посебно во вашата врска.

  Стрелец

  1. Што почесто водете интелектуални разговори и внимателно слушајте ги нивните идеи.

  2. Дајте им слобода да водат живот каков што сакаат.

  3. Поддржете го нивниот авантуристички дух и придружете им се во авантурите кога и да можете.

  Јарец

  1. Пронајдете начин секогаш да ја искажувате посветеноста кон нив и вашата врска.

  2. Соочете се со реалноста – не сонувајте.

  3. Засмејте ги и задржете ги заинтересирани со вашата интелигенција.

  Водолија

  1. Не плашете се од нивниот богат живот и не бидете љубоморни. Обидете се да се вклопите во него.

  2. Дајте им слобода да прават што ќе посакаат.

  3. Бидете свесни за системот на вредности кои ги имате и секогаш делувајте во согласност со нив.

  Риби

  1. Одржувајте ја атмосферата романтична и сензуална.

  2. Поддржете ги кога се чувствуваат несигурно.

  3. Ценете ги нивните ставови и не ги предомислувајте во тоа што ќе го одлучат со помош на интуицијата.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.