6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  27 лица загинаа, а 17 се повредени при судир на автобус и камион во Конго

  Најмалку 27 лица загинаа во судир меѓу автобус и камион западно од Киншаса, главниот град на Конго, објавија официјални лица.

  Силван Џума од Министерството за здравство на Конго изјави дека несреќата се случила доцна синоќа и дека причината за несреќата е неизбалансирана брзина на движење.

  Според Министерството за здравство, од најмалку 17 повредени лица, шест се наоѓаат во критична состојба. Тие веднаш се префрлени во болница во Киншаса.

  Во несреќата се загинати мајка и едно бебе.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.