6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  25-годишната ќерка на мојот пријател се омажи за 60-годишен маж, но тоа не е се

  Денес ќе ја споделам со вас приказната за мојата пријателка чиј свет буквално се срушил кога го видела идниот сопруг на својата ќерка. Целото семејство беше целосно уништено од изборот на младата девојка, но тоа не беше најлошото од целата ситуација… Сепак, да почнеме од почеток:

  Ќерката на Кејти имаше 25 години.

  Студира на факултет и, колку што знам, работи. Беше опкруженa со млади луѓе, образовани, но не со особено импресивни финансии.
  Нејзината ќерка постојано им наоѓаше мана на сите. Едно време дури се пошегувавме дека тaa само бара модерен Ален Делон. А тоа што одеднаш и се појави…

  Кога ќерката на Кејти нејзе и нејзиниот сопруг го запознала својот иден сопруг, тие останале запрепастени. Речиси една недела тие паднаа во будна кома и буквално постоеја на автопилот. Па, избраникот на нивната ќерка бил 14 години постар од таткото на невестата. Тоа не е се…

  Тој има два сина – еден на 40 и еден на 37 години. Тие се и многу постари од нивната ќерка.

  Девојката се обидела да го убеди семејството дека е сигурна во својот избор и побарала да го прифатат нејзиниот избраник.Родителите се обиделе да ја убедат во спротивното, но за возврат добиле само одговор „Го сакам“.

  Идниот младоженец изгледаше помлад за своите години, не беше сиромашен, имаше добра работа. Сепак, тој имал 60 години, а нивното дете само 25 години.

  Тогаш ќерка и дала ултиматум: „Или прифати ја ситуацијата и нас, или јас се иселувам да живеам со него и никогаш повеќе нема да зборувам со тебе, ниту пак да си ги видам очите“, се заколнала девојката.

  Тензијата во семејството се зголеми, сопругот на Кејти дури и се онесвести од нерви за прв пат во животот. На крајот Кејти и нејзиниот сопруг се помириле и организирале свадба за нивната ќерка.
  Го видов дотичниот на свадбата – изгледаше добро, но видно стар. Стана јасно дека има ужасно многу пари и не знам зошто мислам дека не само љубовта ги одржува заедно.

  Половина година по настанот, сепак, двајцата се уште се среќни. Сè е многу чудно. Ако овој брак е за пари? Но, на Кејти и нејзиниот сопруг секогаш им беше доста.

  На крајот сопругот на нивната ќерка им се заблагодарил бидејќи таа го натерала да ја преживее младоста. Што мислите, дали е можна љубов со толку огромна разлика во години?

  Latest Posts

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.