6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  25-годишната ќерка на мојот пријател се омажи за 60-годишен маж, но тоа не е се

  Денес ќе ја споделам со вас приказната за мојата пријателка чиј свет буквално се срушил кога го видела идниот сопруг на својата ќерка. Целото семејство беше целосно уништено од изборот на младата девојка, но тоа не беше најлошото од целата ситуација… Сепак, да почнеме од почеток:

  Ќерката на Кејти имаше 25 години.

  Студира на факултет и, колку што знам, работи. Беше опкруженa со млади луѓе, образовани, но не со особено импресивни финансии.
  Нејзината ќерка постојано им наоѓаше мана на сите. Едно време дури се пошегувавме дека тaa само бара модерен Ален Делон. А тоа што одеднаш и се појави…

  Кога ќерката на Кејти нејзе и нејзиниот сопруг го запознала својот иден сопруг, тие останале запрепастени. Речиси една недела тие паднаа во будна кома и буквално постоеја на автопилот. Па, избраникот на нивната ќерка бил 14 години постар од таткото на невестата. Тоа не е се…

  Тој има два сина – еден на 40 и еден на 37 години. Тие се и многу постари од нивната ќерка.

  Девојката се обидела да го убеди семејството дека е сигурна во својот избор и побарала да го прифатат нејзиниот избраник.Родителите се обиделе да ја убедат во спротивното, но за возврат добиле само одговор „Го сакам“.

  Идниот младоженец изгледаше помлад за своите години, не беше сиромашен, имаше добра работа. Сепак, тој имал 60 години, а нивното дете само 25 години.

  Тогаш ќерка и дала ултиматум: „Или прифати ја ситуацијата и нас, или јас се иселувам да живеам со него и никогаш повеќе нема да зборувам со тебе, ниту пак да си ги видам очите“, се заколнала девојката.

  Тензијата во семејството се зголеми, сопругот на Кејти дури и се онесвести од нерви за прв пат во животот. На крајот Кејти и нејзиниот сопруг се помириле и организирале свадба за нивната ќерка.
  Го видов дотичниот на свадбата – изгледаше добро, но видно стар. Стана јасно дека има ужасно многу пари и не знам зошто мислам дека не само љубовта ги одржува заедно.

  Половина година по настанот, сепак, двајцата се уште се среќни. Сè е многу чудно. Ако овој брак е за пари? Но, на Кејти и нејзиниот сопруг секогаш им беше доста.

  На крајот сопругот на нивната ќерка им се заблагодарил бидејќи таа го натерала да ја преживее младоста. Што мислите, дали е можна љубов со толку огромна разлика во години?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.