6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  20-те најдобри вистински цитати за животот

  Оваа се едни од најдобрите цитати кои се за животот.

  1. Оној кој не може да располага со две-третини од денот лично за себе, треба да биде нарекуван роб. 
  Фридрих Ниче

   

  2. Нема смисла да вработите умни луѓе, а потоа да им кажувате што да прават. Паметните луѓе се вработени, за да ви кажат што да правите. Стив Џобс

  3. Оној кој сака да ја види веднаш резултати од својот труд, треба да стане чевлар. Алберт Ајнштајн

  4. Секогаш избирајте го најтешкиот пат – на него нема да сретнете конкуренти. Шарл де Гол

  5. Правилна одлука донесена со задоцнување, треба да се смета за грешка.Ли Јакока

  6. Ако мислите дека образованието е скапо, тогаш обидете се да разберете колку чини незнаењето.Роберт Кијосаки

  7. Ако вашата цел се состои само во тоа да станете богат, никогаш нема да ја постигнете. Џ. Д. Рокфелер

  8. Парите не не прават среќни. Сега имам 50 милиони, и сум исто толку среќен како и кога имав 48 милиони. Арнолд Шварценегер

  9. Луѓето не сакаат да се богати, сакаат да се побогати од другите.Џон Стјуарт Мил

  10. Не кажувај што работиш, покажи што си заработил.Томас Роберт Дорт

  11. Кој работи цел ден, нема време да прави пари.Џ. Д. Рокфелер

  12. Рецепт за успех: учeте кога другите спијат, работете, додека другите се шетаат, подготвувајте се додека другите играат и мечтаете, додека останатите само сакаат. Вилијам А. Вард

  13. Одамна е познато дека 20% од луѓето ја вршат 80% од работата. Но неодамна стана јасно дека 80% од луѓето сметаат дека влегуваат во овие 20%. непознат автор

  14. Убедување на луѓето да добијат она што не им е потребно, за пари кои ги немаат, за да импресионираат некој на кого воопшто не му е до тоа – во денешно време таа измамливост се претвори во виртуозност.Виктор Папанек

  15. Која и да е вашата цел, ќе ја постигнете, само да сакате да се потрудите.Опра Винфри

  16. Би сакал да добијам  1% од силата на сто лица, отколку од 100% сопствена сила.Џ. Д. Рокфелер

  17. Пазарите се нестабилни. Инвестирајте во себе. Михаил Барщевски

  18. Не е важно што мислите – дали можете, или дека не можете – и во двата случаи сте во право.Хенри Форд

  19. Ќе имаате се, ако не страдате од прашањето кој добива заслуга за вашите напори.Бенџамин Френклин

  20. Подобро да ангажира ентузијаст отколку сезнајко. Џ. Д. Рокфелер

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.