6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  После 19 години среќен брак открил дека сопругата крие страшна тајна – поради тоа завршил во лудница (ФОТО)

  Вистината е основа на секоја среќна врска или брак. Сепак, таа не му се насмевнала на Јан од Белгија, кој после 19 години открил страшна тајна која ја чувала неговата сопруга.

  Јан се заљубил во прекрасната Моника од Индонезија, па и покрај проблемите со службата за имиграција се оженил со неа во 1993 година.

  Речиси две децении подоцна, Јан сфатил дека неговата сопруга од него крие голема тајна.

  – Моника е родена како машко. Сега кога помислувам на тоа целиот се тресам, изјавил Јан.

  – Ја донесов во Белгија, иако воопшто не беше лесно. Службата за имиграција се сомневаше во нејзиното потекло и темелно ги истражуваше документите. Ништо не ми е јасно, бидејќи ја видов како многу привлечна жена, немаше карактеристики на маж, – додал Јан.
  Јан (64) имал две деца одпрвиот брак, па тој и Моника (48) одлучиле дека не сакаат повеќе деца.

  Овој Белгиец не бил измамен само на тој начин. Всушност неговата „сопруга“ била толку прецизна во периодот кога треба ги смени влошките. Таа правела се, само да го скрие полот.

  -Да, имавме секс, но никогаш ништо не приметив, – се жалел Јан.

  Се почнало да се распаѓа, кога Моника почнала интензивно да работи и се помалку да се грижи за прикривање на нејзините тајни.

  – Прво, ја забележаа моите деца. Моника беше целосно напуштена. Почнаа да ја гледаат во ноќни клубови, облечена како најголема проститутка. Често играла со гол стомак и тоа во тие години, – изјавил Јан.

  Открил неколку љубовни пораки во нејзиниот компјутер, по што избувнала жестока кавга.

  -Еден пријател ми кажа дека наоколу се зборува дека мојата жена го променила полот, а и мојот син го слушнал истото, – додава Јан.

  Тој се одлучил да ја стави на тест. И кажал дека ја знае целата нејзина приказна и дека ја открил вистината. Тогаш Моника му признала се.

  – Ми потврди дека е родена како машко. Почна дам и зборува за своето минато, но јас ништо не можев да слушам. Полудев. Не знам што се направив додека полицијата не заѕвони на врата, – изјавил Јан.

  Тој бил приведен, а веднаш потоа однесен на психијатар. Тој се уште се лекува од последиците од шокот.

  Јан побарал поништување на бракот, но процесот се уште е во тек, па зато и му е забрането да ја избрка од сопствениот дом.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.