6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  19-годишната Лина излезе од клиничка смрт. Кажав сè за задгробниот живот, отворете ги очите

  Смртта воопшто не е страшна. Ова открива 19-годишна девојка Лина, која доживеала клиничка смрт. И тогаш таа се врати во животот на земјата.

  Загробниот живот навистина постои. Вака раскажува девојката која се вратила од другиот свет. Во моментот на твојата смрт некоја чудна светлина ти ја носи душата во друга димензија, вели таа. Таму светлината ве опкружува без разлика во која насока гледате…

  Иако повеќе немате сопствено тело, се чувствувате како да имате.

  А најчудно е што веќе знаете се што не сте знаеле во текот на животот. Исто така, неверојатни работи се случуваат околу вас. Атмосферата е чудесна. Насекаде се слуша смирувачки шепот, како илјадници гласови да пеат само за вас.

  Во далечината зад вас се слуша музиката на трите инструменти: виолончело, харфа и виолина. Како зраците на светлината да разбираат што мислите и правите. Виши суштества ве поздравуваат. Тие ви помагаат полесно да ја надминете новонастанатата ситуација.

  И што е најважно, овие суштества горе ве опсипуваат со безусловна љубов.

  Потоа има проекција, тоа е како да си го гледаш животот на филм. Секој момент од животот, од раѓање до смрт, го гледате како во раката да држите далечински управувач, уверува девојката која доживеала клиничка смрт.

  Откако ќе умрете, имате можност да ги видите сите патеки и оние кои сте имале можност да ги направите во текот на животот, а не сте ги направиле. Потоа, откако ќе заврши скринингот, добивате сосема ново тело. Но од концентрирана енергија. И воопшто не ти е гајле како изгледаш со него.

  Вашиот духовен водич ве поздравува погоре. Никогаш не сте го запознале на земјата, но се чувствувате како отсекогаш да се познавате.
  И се вративте со семејството и пријателите од претходниот живот.

  Па, после сето ова разбирате дека смртта воопшто не е страшна и застрашувачка, тврди младата Лина.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.