6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  17-годишниот Аднан по 94 часа под урнатините: Јадев од цвеќињата на мама, алармот го вклучив на секои 25 минути за да не заспијам…

  Младиот човек од Газијантеп, Аднан Мухамет Коркут, раскажа како бил спасен од урнатините по разорниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија претходно оваа недела.

  Спасувачките екипи стигнале до него по 94 часа потрага, а 17-годишниот фудбалер рекол дека преживеал откако ги изел цвеќињата што ги одгледувала неговата мајка во станот на урната петкатница, пишува агенцијата ИХА, цитирана од blitz .

  “Лежев во урнатините во дневната соба. Беше студено, па се покрив со ќебе за да се стоплам.

  Нозете ми се смрзнаа. Не знаев каде ми е телефонот и го најдов кога се вклучи алармот. Потоа го поставив алармот да ѕвони на секои 25 минути, за да не заспијам. Очајно ги чекав спасувачите и одеднаш надвор се слушнаа гласови.

  Имаме мало кученце, потоа го слушнав како лае. Неговото лаење стигна до спасител, но не и мојот глас, не ме слушнаа“, ја објаснува драмата низ која поминал Аднан.

  „Стомакот ми беше празен. Јадев цвеќиња кои мајка ми ги израсна за да ми го наполни стомакот. Бев многу жеден. Последен пат се обидував да испуштам звук… Потоа зедов стап и удрив во таванот, стапот се скрши. .. не, можев да зборувам, но фала му на Бога, тогаш видов светлина од дупка во далечината и луѓе кои ме викаа.

  Ме прашаа дали можам да стигнам до тој излез, но тоа беше невозможно.

  Бројот на жртвите од разорните земјотреси во Турција и Сирија достигна 24.617 лица само во Турција, повредените се 80.278.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.