6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Џорџ Клуни се повредил во сообраќајна незгода со мотор во Италија

  Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни бил хоспитализиран поради полесни повреди што ги добил додека возел мотоцикл со кој се судрил со автомобил во Италија. Несреќата се случила на Сардинија, каде што американскиот актер снима филм.

  Надлежните потврдиле дека Клуни учествувал во помала сообраќајна несреќа, но дека нема сериозни повреди. Според информациите, Клуни веќе бил пуштен од болница.

  Како што пренесуваат италијанските медиуми, инцидентот се случил утрото околу 8 часот по локално време кога Клуни излегол од својот хотел во Коста Коралина, во северниот дел на островот. Италијанската новинска агенција АНСА пренесува дека Клуни имал само мала повреда на коленото.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.