6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Џинобили: На Сан Антонио му дадов сé, дури и десниот тестис

  Емануел Џинобили, легендарниот Аргентинец, рекол дека за успех на својот тим Сан Антонио дал сé, дури и својот десен тестис.

  dzinobili

  Џинобили (39) ја игра својата 14-та сезона во тимот на Сан Антонио Спарс, кој во 1999 година го избра како 57-ми пик во втората рунда на драфтот.

  „Навистина е точно, сé им дадов на Сан Антонио дури и десниот теститс. Сé имам жртвувано за мојот тим“, открил Џинобили.

  Поради споменатиот проблем, Ману, морал да биде опериран, а на терените се вратил по само 12 мечеви пауза.

  „Вообичаено кога ќе се случи нешто такво, болката не е силна. Потоа ќе помине, но после три минути болката се враќа. Неважно дали се работеше за три, десет, дваесет минути, еден час, новото на болката беше ист. Потоа бев на преглед, направивме скенер и докторот ми кажа дека мора да бидам опериран еднаш. Потоа ми кажаа дека околу 45 дена ќе се рехабилитирам. Доста несреќна ситуација, но на крајот се заврши како што треба“, рекол легендарниот Аргентинец.

  Ману Џинобили со тимот на Сан Антонио има освоено четири шампионски прстени во НБА лигата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.