6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ѝ пришол во ресторан и ѝ кажал да се покрие – доилката направила генијален потег

  Кога на една мајка ќе ѝ кажат да се покрие додека го дои своето бебе на јавно место, сè може да се случи – оваа жена го докажала токму тоа.

  Американката Керол Локвуд споделила фотографија која го насмеа светот.

  Имено, една млада жена почнала да го дои своето дете во ресторан кога ѝ пришол маж и ѝ кажал да се покрие.

  Таа возвратила со генијален потег – го покрила своето лице со марама и продолжила да го храни своето бебе.

  “Никогаш не сум ја запознала, но мислам дека оваа жена е генијална. Доста ми е од тоа жените постојано да се срамат поради доењето”, напишала Керол на Фејсбук, која додала дека ваквата сцена не се случила во некоја од арапските земји.

  Пголемиот дел од корисниците на социјалните мрежи го поддржале потегот и велат дека жената немала зошто да се срами.

  “Браво, мама! Само на ограничени луѓе може вакво нешто да им смета. Ова е најприродната работа на светот”, гласи еден од коментарите под фотографијата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.