6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Ќе собираат пари со лопатите! Пет знаци стануваат неверојатно богати за неколку дена

  Овен
  Прекумерната тврдоглавост ќе стане најнеопходен квалитет. За храбро да ги промовирате идеите и проектите во кои никој не верува, ќе ви треба огромна морална сила. Напорот вреди, бидејќи резултатот ќе ве задоволи – промоција и зголемување на приходите.

  Ѕвездите препорачуваат и ревидирање на вашата незавршена работа. Меѓу нив има и започнати проекти кои ќе ви донесат значителен профит овој месец.

  Вашето внимание ќе им треба и на вашите стари партнери и пријатели. Ажурирањето на старите врски и градењето нови ќе стане отскочна даска за вашиот понатамошен развој на кариерата.

  Лав
  Овој месец ќе ви донесе многу нови можности за активна и исклучително плодна работа. Вашата главна работа ќе стане лансирна рампа за да стигнете до кариерата на Еверест.

  Ќе биде тешко, ќе бара многу знаење и вештини, но ќе успеете да ја постигнете целта. И посакуваната позиција ќе се постигне доволно брзо.

  Што се однесува до дополнителните приходи – тоа ќе бара труд, време и внимание. Напролет конкуренцијата ќе се разбуди, па ќе треба да се докажувате за да не го изгубите она што сте го создале.

  Близнаци
  Работата ќе стане главна цел. Иако сакате да одморите, ќе почнете да поминувате невообичаено долго време на тоа. Ова важи и за вашите главни и за вашите воннаставни активности.

  На вашето примарно работно место, ќе ве спушти лавина од непланирани проекти, задачи и конфликтни клиенти. Но, убав и непобитен бонус може да биде дополнителната премија со убав број на нули по првата цифра.

  Дополнителни опции за профит ќе ве задоволат со нивната разновидност. Ќе имате можност да се докажете и на вашата креативна страна и како одличен организатор.

  Стрелец
  Вашата подготвеност секогаш да работите ќе ви донесе позитивни резултати. Менаџментот и постарите колеги ќе ви обезбедат дополнителна работа која одлично ќе се исплати.

  Вашата зголемена ефикасност ќе даде неочекуван, но многу пријатен резултат – брзо искачување по скалилата во кариерата и зголемување на платата.

  Риба
  По зимската стагнација ќе почувствувате невиден пораст на силата. Затоа треба да го искористите овој период!

  Сите ваши идеи ќе наидат на позитивен одговор кај оние околу вас – од роднини до спонзори. Затоа, вреди да се разгледа секој од нив доволно внимателно за да се избегне разочарување подоцна.

  Астролозите советуваат да ги анализираат нивните сили и оние на нивните партнери. Примамливиот мирис на пари ќе ви донесе голем успех.

  Како резултат на тоа, во средината на месецот, Универзумот ќе отвори многу можности за оние кои сакаат да ги подобрат своите финансиски работи. Држете ги очите отворени и не пропуштајте ги среќните прилики!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.