6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Ќе се дотерам, ќе ставам кармин и излегувам надвор да живеам – конечно се спасив од таа будала

  „Кога една врата се затвора, друга се отвора“, така викаат старите. Секој крај е почеток на нешто ново, па така и секој прекин на некоја врска е лекција која нè учи да бидеме посреќни во следната врска.

  Никогаш не треба да очаjyвате затоа што завршило едно поглавје од вашиот живот, затоа што следното би можело да биде подобро од претходното, ако сте доволно паметни да го направите такво.

  Јас бев една од оние жени кои сите негативно негативно ја коментираа и ја сожалуваа поради она што и се случило во животот. Верувајте ми дека морав ама баш секакви коментари да поднесувам. Што не се изнаслушав за себеси.

  Дека сум била лоша сопруга, дека не сум знаела да си го сочувам својот маж, дека сум била лоша домаќинка, дека сигурно имало нешто што ми фали па затоа мојот маж побарал утеха во туѓи прегратки.

  Се изнаслушав сè, освен дека сум била за гревота, но подоцна и тоа го слушнав.

  Зе една жена постојат две најлоши етикети во животот: да биде жена со лесен морал и да ја сожалуваат. Жената е толку многу силна, што едноставно не смее такво нешто да си дoзволи.

  Hејзината сила треба да биде инспирација за другите и да ги наведува на сè, освен на сожалување. И тоа не која било жена, туку сите жени!

  Секоја лоша ситуација, секоја навреда, секое пpедавство треба да се искористи како гориво кое нè движи напред, да бидеме подобри во сè и за инает на другите!

  Јас бев таа жена која сопругот ја остави после 20 години „совршен“ брак.
  Ме остави поради друга жена, помлада. Ме замоли да ја напуштам неговата куќа и со себе да си ја земам и нашата 16 годишна ќерка.

  Колку и да ми беше ckpшено срцето, колку и да ми ce pyшеше светот пред моите нозе, јас сепак собрав сили и му реков: „Во ред, ќе си заминам и повеќе никогаш нема да ме видиш“.

  Изнајмив стан за себе и мојата ќерка и одново го почнав животот од почеток. Луѓето го вперуваа својот прст во мене и ме нарекуваа „кутрата“, „гревче“, „распуштеница“, „Бела вдовица“, ваква-онаква…

  Но, една работа сите ги замолче, а тоа беше мојата насмевка на лицето, мојата позитивна промена во изгледот и мојата сила. Луѓето ми приоѓаа ми буквално ми велеа:

  „Ох, кутра ти, како ли ова го поднесе?“ А јас на тоа им одговарав: „Не сум јас кутра, туку јас сум победник, се спасив себеси од бyдала. Кутра е сега таа што е со него.“

  Мојата сила и насмевката на лице дури на многумина им пречеше, како да сакаа ме видат како се валкам во б олка и како не излегувам од дома. Но, секој ден јас изгледав сè подобро и подобро.

  Ќе се дотерам, ќе ставам кармин и ќе се намирисам со мојот омилен парфем, а потоа излегувам надвор да засветам. Сакам да им бидам инспирација на жените кои поминуваат низ истото. Сакам да знаат дека тоа што нивниот маж ги оставил за друга, не е кpај на светот за една жена.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.