6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Ќе ги интересира сите возачи – начинот на кој го држите воланот кажува многу за вас

  Повеќето возачи, особено искусните, речиси секогаш возат несвесно и повеќе не следат што прават со нивните раце додека возат. И ова, патем, може да ни каже многу за нивната природа.

  1.Минималист – Се обидувате да живеете што е можно поедноставно. Преферирате да имате неколку блиски пријатели отолку повеќе не толку блиски. Ова не значи дека сте досадни. Луѓето ве ценат за вашиот стил и недраматичниот живот.

  2. Логичар – Вие стее многу паметна и рационална личност. Вашата фамилија ве цени поради вашата стабилност и способност да донесувате правилни одлуки. Имате чести промени на расположение, но дури се обидувате да го контролирате и тоа.

  3. Миротворец – Не можете да поднесете конфликти. Секогаш кога сте го повишиле вашито тон, тоа било во многу ретка ситуација. Не можете да поднесете непријателски однос помеѓу луѓето и секогаш наоѓате начин да ги решите недоразбирањата.

  4. Перфекционист – ги местите вашите раце како што ве научил вашиот инструктор. Затоа што се треба да биде направено правилно. А тоа е и вашето мото. Луѓето сакаат да бидат како вас.

  5. Паничар – често се борите со анксиозноста. Ја проверувате работата 2 до 3 пати за да бидете сигурни дека се е во ред. Вашите најблиски често ви кажуваат да се смирите и дека се ќе биде во ред бидејќи знаат дека сте прекрасна личност.

  6. Авантурист – летање со подобран, банџи џампинг или пливање со ајкули е интересна работа за вас. Можеби вашите најблиски не го делат со вас вашиот животен стил, но го почитуваат.

  7. Газда – вие сте роден лидер кој лесно презема одговорност. Луѓето ве гледаат како ментор и ви веруваат. Често ве пофалуваат за вашите лидерски способности.

  8. Одговорна личност – Луѓето ве сакаат поради вашата љубезност и грижливост. Среќни сте кога вашите најблиски ќе остварат успех и сте подготвени да ги подржите во нивните неуспеси. Не сакате да бидете главниот во друштво. Додека другите се борат и се обидуваат да го променат животот, вие го прифаќате таков и уживате.

  9. Интересна личност – вие останувате смирени во секоја ситуација. Живеете како секој ден да е празник и не сакате ништо да смените. Вашите најблиски доаѓаат кај вас секогаш кога сакаат да се релаксираат.

  10. Моќна личност – вие сте многу зафатена личност и немате време за луѓе кои ви го трошат времето. Вашите најблиски ја ценат вашата одлучност и амбициозна природа. И знаат дека секогаш може да се потпрат на вас за сериозни проблеми.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.