6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта се разгорува меѓу пациент и неговиот лекар, таа дури и забременува, но дознава за неговата голема тајна

  Милана и Дејвид се запознале во болница. Мажот бил примен во болница со силни болки во стомакот, а девојката му била докторка. Во почетокот, пациентката само се шегуваше со Милана – таа беше многу млада и неодамна го заврши своето образование.

  Но, со времето што го поминал во одделението, човекот силно се врзал за грижливата лекарка и почнал да ја симнува. Тој и пратил цвеќе по курир, а на денот на отпуштањето ја поканил во театар. Милана се согласи.

  Работите меѓу нив почнаа да се развиваат со брзина на светлината, а многу брзо тие двајца станаа маж и жена. Тие живееле во станот на Милан бидејќи станот на Дејвид бил од другата страна на градот и на девојката и било непријатно да оди на работа. Една година подоцна, Милана остана бремена.

  Дејвид бил многу среќен што станал татко и почнал да подготвува големо изненадување за својата идна мајка. Без разлика колку пати младата жена праша за што се работи, тој молчеше.

  Милана роди здраво бебе. На денот кога ја одпуштиле од болница, Дејвид ја чекал во сјајна лимузина, цвеќиња и многу балони. Младата мајка била шокирана, па дури сакала да го искара сопругот за непотребното трошење. Но, следното изненадување ја насмеа уште повеќе – прекрасен прстен во форма на мало детско стапало со голем скапоцен камен.

  Милана влегла во лимузината, но наместо да си оди дома, автомобилот тргнал на другата страна. „Драга, каде одиме? Домот ни е во другата насока“, вели збунетата родилка. „Ќе дознаеш доволно брзо и се надевам дека ќе ти се допадне“, ѝ рекол Дејвид.

  Лимузината застанала во една од елитните населби во градот. Парот се качил во лифтот и го притиснал копчето за еден од најгорните катови на зградата. Да се ​​најдат на прагот на нивниот нов четирисобен стан, наместен со најскапиот и најквалитетниот мебел и бела техника. И собата на бебето… Беше како цела детска продавница!

  Дејвид пред својата изненадена сопруга признал дека поседува огромна адвокатска канцеларија. Тоа и го сокрил бидејќи неговата поранешна сопруга била со него само за парите. Тоа го навело да бара девојка која ќе го прифати со сите негови недостатоци.

  Всушност, Дејвид сакал многу порано да и ја признае целата вистина на својата убава сопруга, но знаејќи ја добро нејзината насилна природа, се плашел дека таа ќе го напушти.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.