6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Љубовта се разгорува меѓу пациент и неговиот лекар, таа дури и забременува, но дознава за неговата голема тајна

  Милана и Дејвид се запознале во болница. Мажот бил примен во болница со силни болки во стомакот, а девојката му била докторка. Во почетокот, пациентката само се шегуваше со Милана – таа беше многу млада и неодамна го заврши своето образование.

  Но, со времето што го поминал во одделението, човекот силно се врзал за грижливата лекарка и почнал да ја симнува. Тој и пратил цвеќе по курир, а на денот на отпуштањето ја поканил во театар. Милана се согласи.

  Работите меѓу нив почнаа да се развиваат со брзина на светлината, а многу брзо тие двајца станаа маж и жена. Тие живееле во станот на Милан бидејќи станот на Дејвид бил од другата страна на градот и на девојката и било непријатно да оди на работа. Една година подоцна, Милана остана бремена.

  Дејвид бил многу среќен што станал татко и почнал да подготвува големо изненадување за својата идна мајка. Без разлика колку пати младата жена праша за што се работи, тој молчеше.

  Милана роди здраво бебе. На денот кога ја одпуштиле од болница, Дејвид ја чекал во сјајна лимузина, цвеќиња и многу балони. Младата мајка била шокирана, па дури сакала да го искара сопругот за непотребното трошење. Но, следното изненадување ја насмеа уште повеќе – прекрасен прстен во форма на мало детско стапало со голем скапоцен камен.

  Милана влегла во лимузината, но наместо да си оди дома, автомобилот тргнал на другата страна. „Драга, каде одиме? Домот ни е во другата насока“, вели збунетата родилка. „Ќе дознаеш доволно брзо и се надевам дека ќе ти се допадне“, ѝ рекол Дејвид.

  Лимузината застанала во една од елитните населби во градот. Парот се качил во лифтот и го притиснал копчето за еден од најгорните катови на зградата. Да се ​​најдат на прагот на нивниот нов четирисобен стан, наместен со најскапиот и најквалитетниот мебел и бела техника. И собата на бебето… Беше како цела детска продавница!

  Дејвид пред својата изненадена сопруга признал дека поседува огромна адвокатска канцеларија. Тоа и го сокрил бидејќи неговата поранешна сопруга била со него само за парите. Тоа го навело да бара девојка која ќе го прифати со сите негови недостатоци.

  Всушност, Дејвид сакал многу порано да и ја признае целата вистина на својата убава сопруга, но знаејќи ја добро нејзината насилна природа, се плашел дека таа ќе го напушти.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.