6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Јувентус победи во Парма (Видео)

  Актуелниот италијански шампион Јувентус, триумфално го мина гостувањето во Парма. На „Енио Тардини“, Јувентус победи со 2:1.

  Првиот гол на натпреварот го постигна Марио Манџукуќ по само 120 секунди игра. Домашниот тим успеа да израмни со голот на Жервињо во 33.минута.

  Победата на Јувентус му ја обезбеди Блез Матиуди кој го совлада Сепи по асистенцијата на Манџукиќ.

  Најголемото засилување за Јувентус во преодниот рок, Кристијано Роналдо и на овој натпревар не успеа да постигне гол.

  „Старат дама“ по три одиграни кола има исто толку победи.

  Текстот Јувентус победи во Парма (Видео) е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.