6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Ја прашав снаа ми што да и земам на мојата внука за роденден и нејзиниот одговор ме воодушеви

  Неодамна една баба на социјалните мрежи опиша ситуација која ја извадила од рамнотежа и за која е виновна нејзината снаа.

  „Овој март внук ми полни пет години. Не знаев што да му купам на детето, па ѓаволот не ми даде мир, па ја прашав снаа ми што да му дадам на детето?

  „Дај му ги парите“, категорично рече мојата снаа.

  Нејзините зборови ме натераа малку да се згрозам бидејќи мислам дека парите не се добар подарок за дете. Сите бевме деца и се сеќавам дека со таква радост отворав подароци, надевајќи се дека таму ќе најдам играчки. Но, снаата постојано ми велеше дека на детето му требаат пари и дека од тие пари само ќе избере подарок.

  „Па ќе ти дадам пари и за роденден“, реков половина шега, половина иронично. Снаата бесно шмркаше и ги преврте очите од моите зборови.

  Јас сум дарежлив човек. Живеам сама откако се разведов од мојот прв сопруг, татко на мојот син. Имам солиден приход и сето тоа го трошам на себе. Редовно патувам и сакам да се грижам за себе.

  Па што, не ли заслужив да го живеам животот во потполност и да ги трошам парите на себе? Синот и снаата живеат скромно. Снаата го чека внукот да оди на училиште за да се врати на работа.

  Досега не работеше бидејќи чувствуваше дека мора да се грижи за него и не можеше да го испрати во градинка.

  Сè уште не размислува сериозно за работа, бидејќи смета дека детето може да се разболи уште во првите училишни денови, додека не стекне имунитет. Затоа често вели дека уште нема потреба од отпочнување со работа доколку ќе мора постојано да излегува на боледување.

  Но, мојот внук е во одлично здравје! Но, и да не е со толку добро здравје, зарем таа не би била единствената мајка која оди на боледување?!

  Непотребно е да се каже дека мојата снаа не работеше дури и кога син ми остана без работа и додека тој бараше друга, таа седеше дома. Се разбира, тогаш им помогнав бидејќи немаше никој друг.

  Но, не сакам да се мешам во нивниот брак. Сакам само да му дадам на мојот внук нешто што ќе го израдува. Можеби некој робот за кој толку многу зборува?

  Од една страна, сепак ја разбирам снаата, бидејќи тие се во долгови и секој динар им е важен. Но, од друга страна, мојот внук наполни пет години и навистина сакам да го направам среќен“, изјави таа.

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.