6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ја оставил жената и започнал врска со млада девојка: После година дена зажалил

  Не знаеме колку случаеви постојат што мажите по одреден период ги оставаат своите сопруги и започнуваат живот со некоја млада девојка. Тоа можеме да го забележиме речиси секој ден, а основната причина е што неговата сопруга повеќе не се средува, се повеќе им посветува време на децата, уредување на домот и слично.

  На овие мажи очигледно добро им доаѓа тоа, па овие ситуации ги користат за да почнат да се гледаат со други жени и им се додворуваат. Ќе се сложиме дека ова е една голема грешка,  бидејќи би било подобро кога би почнале малку да ги разбираат своите сопруги и би се обиделе да пронајдат решение, отколку да ги изневеруваат со други девојки.
  Токму ваква ситуација ги налути луѓето ширум светот.

  Овој човек ја оставил сопругата, за многу помлада девојка. Отишле на суд за да се разведат, иако имале две деца.  Судот одредил три дена од неделата да престојуваат кај него, додека преостанатите денови кај нивната мајка.

  Поминало година дена, кога овој маж повторно ја погледнал својата поранешна сопруга. Бил шокиран од нејзиниот изглед. Таа била преубава, средена, токму била таква средена девојка која него го освила пред многу години.  Откако се поздравиле, веднаш ја прашал зошто толку се променила и сега изледа како претходно.

  Таа му открила како сега има доволно слободно време кое го искористува само за себе, со оглед на тоа дека децата се три дена кај него.

  Тоа навистина го погодило, бидејќи сфатил колку бил себичен и на време не забележал колку време жената трошела на семејството и домот.На овие мажи очигледно добро им доаѓа тоа, па овие ситуации ги користат за да почнат да се гледаат со други жени и им се додворуваат. Ќе се сложиме

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.