6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Ја гушкал мртвата мајка додека не умрел од глад: Трагедија каква што не се памети

  24- годишната Естер Екети – Муло  и нејзиниот 4 -годишен син Чадрак се пронајдени мртви во стан во Лондон.

  Мајката имала епилептичен напад, а Чадрак кој боледувал од аутизам и бил нем не можел да повика помош. Детето умрело од глад.

  Оваа трагедија ја потресе јавноста во Велика Британија. Медиумите поставуваат прашање како е можно никој од институциите да не реагира дури 2 недели. На погребот на мајката и детето биле стотина луѓе. Естер имала роднини, идносно родители, сестра, пријатели.

  Обдукцијата покажала дека Естер починала по силен епилептичен напад, а детето умрело од глад. Кога го пронашле лежел прегрнат покрај својата мајка. Телата се откриени по 15 деца, откако вујкото кренал узбуна зошто Естер не се јавувала на телефон.

  -Ова отвора многу сериозни прашања за тоа како е можно дете во Велика Британија да умре од глад во 2017 година и никоја да не забележи. Како е можно дете со таква дијагноза да им се „измолкне“ на институциите и да се дозволи да дојде до ваква трагедија, пишува Дејли Мејл.

  Детето одело во градинка во која не се појавило уште од септември. Во градинакта наводно се обиделе да дознаат зошто не доаѓа, но никој не се јавувал кога ѕвонеле и на интерфонот во зградата. На крајот едноставно се откажале. Сега велат дека мора да смени протоколот во таквите ситуации.

  Некои пријатели на Естер сметаат дека најмногу е виновно семејството, а други пак дека се виновни властите. Соседите велат дека не слушнале никава бучава и ништо невообичаено или сомнително од нивниот стан.

  -Полицијата ни рече дека Естер паднала, ја удрила главата и искрварила. Естер беше драга жена која многу го сакаше и го чуваше својот син, но беа повлечени, рече соседката.

  -Многу те сакавме. Им простувам на луѓето кои не обвинуваат,а не ја знаат вистината. Ве сакам, почивајте во мир, рече простувајќи се од ќерката и внукот мајката на Естер, Бебе.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.