6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Јајцето ќе ги впие сите таги, болести и неволји од дома. Скршете јајце во чаша и оставете го преку ноќ

  Јајцето има магични својства, но не секој знае. Има огромна енергетска моќ и ќе ги апсорбира сите неволји.

  Оваа моќна магична практика со јајце може да ни помогне да го заштитиме и исчистиме домот од сиромаштија и тага.

  Практиката може да се направи во која било фаза на Месечината, но треба да се прави пред спиење. Ќе ви треба сурово јајце. Купете го специјално за оваа практика.

  Скршете го јајцето во чаша со вода и потоа кажете ги следниве зборови:

  „Сето зло нека оди во оваа чаша“.

  Оставете ја чашата покрај креветот преку ноќ. Следното утро, погледнете го јајцето во чашата.
  Жолчката е животот на човекот, а белката е околината што го опкружува.

  Вашата чаша може да содржи меурчиња, нишки кои се протегаат нагоре.
  Зависта се манифестира во форма на заматување околу жолчката.

  Ако жолчката има течење, може да имате проклетство на болеста. Проблемите со поединечните органи се изразени во форма на нишки кои минуваат од жолчката до површината.
  Понекогаш има меурчиња на површината, толку многу нишки и магии. Ако магијата е многу силна, ќе се формира и пена или можни се форми, слики или извиткана жолчка. Обрнете внимание на ова.

  Наутро ќе видите што имате во чашата. Ќе разберете што ви се случува. Потоа истурете ја содржината на чашата или на улица или во мијалник и во исто време кажете ги следните зборови:
  „Сè лошо нека оди во земјата со водата, Мајката Земја ќе преправи сè“.

  Потоа исплакнете ја чашата и оставете ја до следниот пат. Оваа практика треба да се прави еднаш месечно пред спиење.
  Ако мислите дека еднаш не е доволно, ритуалот можете да го правите 3 последователни вечери.

  Неверојатните магични својства на јајцето ќе ви го подобрат животот.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.