6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Јапонците залудени по „среќни кесички“

  Бројни продавници низ Јапонија најдоа уште еден извор на заработка; станува збор за т.н. „среќни кесички” т.е. пакети чија содржина е непозната за купувачот сè додека не го плати и отвори. Во зависност од продавницата каде што е купена, среќната торба „фукубукура” може да содржи сè од храна до облека, пишува Би-би-си.

  Сè започна пред неколку години, кога продавниците сакаа да се ослободат од постарата и непродадена стока, а сега тоа прерасна во вистински тренд.

  Продажбата на фукубукура обично започнува на 1 јануари и трае до крајот на резервите – најчесто една недела. Не е познато кога започнала традицијата, а некои тврдат дека нејзините корени можат да се откријат пред повеќе од сто години.

  Денес, кесички фукубукура исто така продаваат добро познати светски брендови од Старбакс до Армани, а цените варираат од неколку долари од неколку стотици долари.
  Клиентите се подготвени од година во година да чекаат со часови во редица за да дојдат до својата среќна кесичка.

  今年も福袋は全てオンライン抽選。ただ今エントリー受付中です。福袋販売日に『当選eTicket』との引き換えで、店舗でご購入いただけます。締切はもうすぐ(12/6まで)。エントリーはこちら。https://sbux.jp/2zy52fP

  Gepostet von スターバックス コーヒー ジャパン Starbucks am Montag, 3. Dezember 2018

  „Набавката на фукубукура наликува на коцкање“, објасни Кларк Летон на „Би-би-си“.

  届いたTITO福袋開封。
  ネックウォーマー2つは笑う←#ダーツ#福袋#TITO pic.twitter.com/8OAttgjqNV

  — がーすー@VAG (@gasugasu_you) January 9, 2019

  „И јас ги купувам. Клучот е во неизвесноста, бидејќи никогаш не знаете што ќе добиете и дека можете да добиете производи по многу пониска цена отколку што нормално чинат.“

  #ミネトンカ #福袋 #ZOZOTOWN 22㎝(サイズ5) 12,900円 ネタバレ
  ・85509 スエードショートブーツ VISTA ANKLE BOOT チャコールグレー 17,280円
  ・40770 ファーモカシンKAY VENETIAN 黒 10,800円

  大満足!!ブーツ&モカシンの組み合わせ、黒系!何よりサイズがピッタリ(TдT)v pic.twitter.com/83UEbdLdwS

  — のこ。 (@noco0) January 9, 2019

  Илјадници Јапонци секоја година ја објавуваат содржината на своите среќни кесички на социјалните мрежи и ги споредуваат со кесичките на други луѓе низ целата земја. Некои од нив потоа се обидуваат да ги продадат на интернет или дури да ги разменуваат, објави Би-би-си.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.