6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Јадете што сакате и нема да се здебелите – постои само еден едноставен услов

  Секоја диета подразбира одрекување од одреден вид храна, особено од калорични јагленихидрати и маснотии, кои најмногу дебелеат.

  Но, ви донесуваме среќна вест, постои ситуација во која смеета да ја измамите диетата, а да не зажалите.

  Имено, треба да обрнете внимание на добата во денот. Нјадобро е да јадете јагленихидрати наутро, додека маснотиите нема да ви шкодат ако ги конзумирате во 10 часот наутро.

  На тој начин организмот има доволно време во текот на денот да ги потроши внесените калории.

  Ако сакате да слабеете или да ја одржите тежината, добро е оброкот да го јадете во одредено време. Појадокот да биде најкасно еден час по будењето, ручекот 4 часа подоцна, а неколку часа подоцна и вечерата.

  Внимавајте вечерата да биде најмалку 3 часа пред спиење, за во кревет да не легнете со полн желудник несварена храна.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.