6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ѕирнете во најголемиот и најлуксузниот крузер на светот- 7 пати е поголем од Титаник и може да собере 7000 луѓе (видео)

  “Harmony of the Seas” е најголемиот крузер на светот, Дејли Меил пишува дека за неколку дена треба да почне со првото крстарење, а моментално се наоѓа во Шпанија

  Огромниот брод е само 20 метри пократок од „Емпајер Стејт Билдинг“ во Њујорк, тежи 228.000 тони и долг е 362 метри. Ширина од околу 60 метра и  висина 70, а во него има 2.700 патнички кабини и може да собере 6.800 гости и 200 членови на екипаж.

  Како изгледа ова „чудо“ погледнете во видеото во прилог:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.