6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Шумар го сликал она што демне во природата и го запрепасти интернетот: Внимавајте, ова не се само гранчиња (ФОТО)

  Еден од примерите за совршена шумска камуфлажа

  Многу видови змии се многу добри во криењето. Тие лесно се камуфлираат за да се вклопат во нивната околина, да избегаат од предатори или да демнат помали суштества.

  Одличен пример за совршена камуфлажа фотографирал шумар од Индија и ја споделил фотографијата на социјалните мрежи.

  Имено, службеникот на индиската шумска служба (IFS) Парвин Касван забележал мала змија вешто скриена меѓу гранчиња и лисја на шумското дно, која е навистина тешко да се забележи во природата, освен ако навистина не изгледате тешко.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.