6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Што треба да знаете кога се одлучувате за темен кармин

  Есента ни влезе во секојдневието, а со тоа најави дека е време за сите безбројни кармини и сјаеви во бебешко розова или праска боја за да ги вратите во несесерот што не го користите често, бидејќи стигна официјална потврда од Модната недела во Париз – темните кармини се апсолутен хит оваа сезона.

  karmin_temen

  Сепак, пред да се нурне во овој богат спетакар од бои, постојат шравила за кои мора да поведете сметка доколку сакате темниот кармин на вашите усни да изгледа ако што теба, вели познатата шминкерка Кејт Ли.

  Пилинг на усните

  За да изгледа убаво карминот во темни нијанси на васшите усни, неопходно е пред нанесувањето да направите пилинг што ќе овозможи устата да стане мека и кадифеста. Пилингот можете да го направите дома со обичен шеќер и мед. А потоа да нанесете база која ќе ги омекне усните, или можете да употребите балзам или обичен крем за нега на лицето.

  Тен

  Ако сакате да носите кармин во темни нијанси ке мора да се погрижите лицото да ви биде што почисто. Темните кармини најубаво доагаат до изрзаз со порцелански тен. Затоа внимателно исчистете го лицето, а потоа за да ги покриите недостатоците употребете коректор. И најважно ако носите темен кармин внимавајте да не претерате со руменило.

  Веѓи

  Во комбинацијата со темниот кармин никако не одат премногу нагласени веѓи. Доволно ке биде само да ги обликувате со помош на гел за веги.

  Рабови

  Ако се одлучите за мат кармин во темна боја, избегнувајте моливче за усни.со самиот мат кармин ке успеете да ги дефинирате рабовите на усните. Само внимавајте прецизно да го нанесете. Сепак познатите шминкери советуваат врз рабовите на усните да нанесете малку транспаретна пудра во прав. Доколку, пак, се одлучите за сјаен кармин во темна боја тогас моливчето ќе ви биде неопходно.

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.