6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Што му се случува на мозокот кога се заљубуваме?

  Во животот имаме три големи љубови, а секоја од нив има одредена улога, тврдат психолозите. Но, она што ни се случува во мозокот кога се заљубуваме, како хемиски процес, е секогаш исто.

  Според новите истражувања, заљубувањето не е така едноставно како што се мислеше претходно, туку тој процес вклучува дури 12 подрачја во мозокот кои работат заедно за да се реализира тоа „магично чувство“. Заљубеноста врз мозокот делува речиси исто како и користењето кока.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.