6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Што значи ако вториот прст на ногата е поголем од палецот?

  Оваа појава е распорстранета и наводно ја има секоја трета личност во Европа, но многу малку од нив знаат што значи да имате поголем прст од вашиот палец.

  Некои го нарекуваат „грчко стапало“ и познато е како знак на сила, интелегенција и привлечност.

  Многумина мислат дека тоа е само визуелна разлика, но треба да се обрне вниамние бидејќи брзо ќе ве донсе до болка. Луѓето кои имаат „грчко стопало“ многу брзо ја развиваат болката на тој прст, поради трчање или одење бидејќи често е свтикан. Ова движење може да доведе до воспаление кое може да биде многу болно, а голем ризик е за атлетичарите.

  Носете чевли со вистинска големина кои имаат доволно простор за прстите, а никогаш не би требало да носите чевли кои предизвикуваат болка околу прстите. Алтернативен начин е да носите влошки за чевли кои помаѓаат против болки и воспаление.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.