6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Што значи ако возачот во спротивна насока e со скрстени раце зад воланот

  Возачите се одредена каста на луѓе кои имаат свои непишани правила. Оние кои веќе имаат долго искуство зад воланот можат да препознаат различни знаци кои ги даваат другите учесници во сообраќајот.

  Сепак, почетниците тешко разбираат што значи еден или друг гест, губејќи се во претпоставка. Денес ќе разгледаме многу популарен пример за комуникација меѓу возачите, имено вкрстени раце.

  Што значи овој гест? Како да се реагира на тоа? За да си го олеснат животот, возачите долго време комуницираа меѓу себе преку гестови. Но, не сите од нив можат да се разберат недвосмислено. Сепак, постојат некои основни правила.

  На пример, скрстени раце значи проблем за кој треба да размислуваме врз основа на ситуацијата на патот.
  Пред нас е застој во сообраќајот

  Со скрстени раце, возачот може да покаже дали по патот нема голем сообраќаен метеж и дека сообраќајот е многу отежнат.
  Доколку постои можност за заобиколување, возачот кој доаѓа од спротивната страна, по правило, ги предупредува другите учесници во сообраќајот дека е подобро да не брзаат таму, туку да си заобиколат.

  Грешка на возачот
  Понекогаш во странски град е тешко да се најде пат. Прекрстените раце на возачот од другата страна може да укажат дека сте влегле на спротивната или еднонасочната улица.

  Застанете, има работа на патот
  Ако поправките се вршат понатаму по патот, возачите со скрстени раце можат да ви кажат. Треба да слушате и да најдете заобиколен пат или да се подготвите за еднонасочен сообраќај во лента слична на лента.

  Зголемете ја вашата будност
  Возачот може да ви покаже скрстени раце од повеќе причини. Но, гестот исто така значи дека треба да бидете исклучително внимателни и да намалите во секој случај. Можеби пред вас се појавила непредвидена ситуација на патот.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.