6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ШТО ДА ПРАВАМ? Бремена сум со бившиот кој ме изневеруваше: Сега не можам да издржам и не го сакам во својот живот

  Таа дозна дека е бремена неколку недели по раскинувањето со нејзиниот поранешен дечко

  „Бевме заедно нешто повеќе од две години и тој цело време се гледаше со други жени. Открив дека е постојано активен на страниците и апликациите за запознавање и ги видов неговите пораки со други жени кои исто така ги запознава во хотели“, напиша една жена на “Сонцето”.

  Иако не живееле заедно, поголемиот дел од ноќта ја поминале заедно. Едвај решила да му се отвори откако ја изневерил и нејзиното момче во претходната врска, па сега се чувствува навистина повредено, тажно и изневерено. Таа сакаше да планира семејство со него, но не на овој начин.

  -Му реков дека барам нешто сериозно, а тој рече дека го бара истото, а се однесуваше како вистински џентлмен.

  Сега знам дека се што ми кажа беше лага, а само неколку недели по раскинувањето веќе е во друга врска, па мислам дека не ме ни сакаше – продолжи таа.

  Го блокираше и го избриша на сите социјални мрежи, а за бебето воопшто не сака да му кажува бидејќи не сака да се врати во животот. Сепак, таа се сомнева дали е правилно да се чува од него, иако мисли дека на неа и на бебето ќе им биде подобро без него.

  – Нема законска обврска да му кажеш на бившиот дека си бремена, но ако му родиш дете, тој има обврска барем финансиски да го издржува. Ако мислите дека можете да го направите тоа како самохрана мајка и не ви треба неговата финансиска поддршка, не мора ништо да кажете.

  Но, размислете кога за неколку години вашето дете ќе почне да поставува прашања за својот татко и да изразува желба да го запознае. Ако вашиот поранешен не знае дека детето воопшто постои, тоа може да предизвика големи проблеми, ѝ рекла Дејдре.

  Што мислите вие дали оваа девојка размислува ПРАВИЛНО?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.