6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Шпански нутриционист: Уморен сум да повторувам дека користа од вода со лимон на празен стомак е мит

  Многу луѓе веруваат дека пиењето чаша вода со лимон на празен стомак наутро ги отстранува токсините од телото, го подобрува варењето, состојбата на кожата, го подобрува имунитетот.

  Сепак, како што рече експертот, повеќето од наведените лековити својства не само што се претерани, туку главно се лажни.

  Ако зборуваме за способноста на пијалокот да ги отстранува токсините, важно е да се разбере дека процесот на детоксикација на телото зависи од функционирањето на црниот дроб и бубрезите, а не од употребата на одредени видови храна и исхраната, изјави Санчез.

  Тој додаде дека обичната вода со лимон, исто така, не може да го подобри функционирањето на имунолошкиот систем или да спречи рак.

  Покрај тоа, нутриционистот рече дека пијалокот може да биде штетен, на пример, да доведе до ерозија на забната глеѓ. Затоа, не се препорачува.

  Сепак, водата со лимон може да се гледа како помалку штетна алтернатива на газираните сокови и другите зашеќерени газирани сокови, вели докторот. Сепак, не вреди да се чека пијалокот да помогне во решавањето на сите здравствени проблеми.

  Аитор Санчез, нутриционист: „Ако мислите дека се чувствувате подобро ако пиете вода со лимон, тоа е веројатно затоа што едноставно сте напуштиле или смениле некоја навика што предизвикува непријатност.

  Можеби се чувствувате подобро затоа што престанавте да јадете слатки за појадок? Или вашето варење е подобрено затоа што варењето на вода со лимон не бара многу напор на дигестивниот систем? „

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.