6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА МАЈКА: Ја пуштив братучетка ми да го бакне бебето, а на лицето и се појавија крвави РАНИ

  Во текот на следните осум месеци, лекарите неуморно се обидуваа да ја откријат шемата на толку многу инфекции.

  На вториот роденден на Сиена Дафилд, нејзината мајка Савина ја оставила кај роднина кој ја бакнал во лицето, по што несреќното дете имало крвави плускавци и рани на лицето.

  -Од почетокот се изгледаше како некој да и истури киселина на лицето, а таа се прошири од устата до образите, па дури и над очите. Луѓето не гледаа со закана и слушнав многу злонамерни коментари дека не сум добра мајка – открива Савина.

  Во текот на следните осум месеци, лекарите неуморно се обидуваа да ја откријат шемата на толку многу инфекции кои постојано крварат од лицето на малото девојче. Тие воопшто не се сомневаа дека причината е всушност обичен бакнеж.

  – Сиена во текот на сите тие месеци испила многу антибиотици кои не реагирале, па на крајот лицето и било покриено со суви рани кои пукале. Се сомневаа на алергии, па ми забранија да ја пуштам во близина на животни, а јас и го променив начинот на исхрана – вели мајката на малата Сиена, која на крајот сама ја решила мистеријата за болеста на нејзината ќерка.

  Савина била збунета и исплашена од фактот што раните и плускавците на кожата на нејзината ќерка не се повлекле, туку станале поголеми и искрвариле, како детето да било живо каснато. Како што изјавила за медиумите, постојано наоѓала крв на облеката на своето дете. На крајот девојката била однесена во болница на интензивна нега бидејќи долго време не можела ништо да јаде.

  Така било се додека мајката на Савина не направила детална истрага за движењата на нејзината ќерка и не се посомневала дека можеби нешто се случило за време на вториот роденден кога куќата ја посетувале гости и кога малата Сиена одела од рака на рака бидејќи сите си играат со неа. Разговарала со роднините и дознала дека едно лице во тоа време имало сериозна инфекција. После сите овие месеци, на Сиена и беше дијагностициран херпес симплекс тип 1.

  Оттогаш лекарите спроведуваат терапија која вродила со плод, а сега кожата на детето е многу исчистена. Сега Савина сака да испрати порака до сите родители да не дозволуваат сите да го бакнуваат нивното дете во лице и дека секогаш е неопходно да се преземат сите мерки на претпазливост за да биде што е можно почиста околината во која детето престојува.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.