6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА МАЈКА: Ја пуштив братучетка ми да го бакне бебето, а на лицето и се појавија крвави РАНИ

  Во текот на следните осум месеци, лекарите неуморно се обидуваа да ја откријат шемата на толку многу инфекции.

  На вториот роденден на Сиена Дафилд, нејзината мајка Савина ја оставила кај роднина кој ја бакнал во лицето, по што несреќното дете имало крвави плускавци и рани на лицето.

  -Од почетокот се изгледаше како некој да и истури киселина на лицето, а таа се прошири од устата до образите, па дури и над очите. Луѓето не гледаа со закана и слушнав многу злонамерни коментари дека не сум добра мајка – открива Савина.

  Во текот на следните осум месеци, лекарите неуморно се обидуваа да ја откријат шемата на толку многу инфекции кои постојано крварат од лицето на малото девојче. Тие воопшто не се сомневаа дека причината е всушност обичен бакнеж.

  – Сиена во текот на сите тие месеци испила многу антибиотици кои не реагирале, па на крајот лицето и било покриено со суви рани кои пукале. Се сомневаа на алергии, па ми забранија да ја пуштам во близина на животни, а јас и го променив начинот на исхрана – вели мајката на малата Сиена, која на крајот сама ја решила мистеријата за болеста на нејзината ќерка.

  Савина била збунета и исплашена од фактот што раните и плускавците на кожата на нејзината ќерка не се повлекле, туку станале поголеми и искрвариле, како детето да било живо каснато. Како што изјавила за медиумите, постојано наоѓала крв на облеката на своето дете. На крајот девојката била однесена во болница на интензивна нега бидејќи долго време не можела ништо да јаде.

  Така било се додека мајката на Савина не направила детална истрага за движењата на нејзината ќерка и не се посомневала дека можеби нешто се случило за време на вториот роденден кога куќата ја посетувале гости и кога малата Сиена одела од рака на рака бидејќи сите си играат со неа. Разговарала со роднините и дознала дека едно лице во тоа време имало сериозна инфекција. После сите овие месеци, на Сиена и беше дијагностициран херпес симплекс тип 1.

  Оттогаш лекарите спроведуваат терапија која вродила со плод, а сега кожата на детето е многу исчистена. Сега Савина сака да испрати порака до сите родители да не дозволуваат сите да го бакнуваат нивното дете во лице и дека секогаш е неопходно да се преземат сите мерки на претпазливост за да биде што е можно почиста околината во која детето престојува.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.