6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чудо за кое зборува цел свет: Неверојатна снимка од статуа на Иcyc на која тој ги отвора очите!( ВИДЕО)

  Чудо за кое зборува цел свет: Неверојатна снимка од статуа на Иcyc на која тој ги отвора очите!( ВИДЕО).

  Снимка на која се гледа статуа на Исус како ги отвара очите го запрепасти светот.

  Дали е вистина или само добра монтажа, оставаме на вас да одлучите во што ќе верувате.
  Видеото можете да го погледнете најдолу во текстот.

  Текстот продолжува после рекламата.

  На снимаката која е снимена во јуни и која набрзо стана вирална, се гледа статуата на Исус Христос на која тој е прикажан со затворени очи.

  Во еден момент, Исус ги отвара своите очи, кои во наредниот кадар повторно се затвараат.

  Додека некои веруваат дека станува збор само за добра монтажа, па дури и оптичка илузија, експертот за паранормални активности Иван Ескавил влеa сомнеж во таквата верзија кога наведе дека повеќе од 20 негови колеги, свештеници и стручњаци веќе со недели го анализираат спорниот клип, додавајќи дека и понатаму немаата објаснување за она што се гледа на него.

  Видеото можете да го погледнете во продолжение:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.