6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чудото на животот одблиску! Мајка и дозволила на својата 10-годишна ќерка да присуствува на раѓањето на нејзината сестра

  Раѓањата во присуство на партнерот веќе станаа нормални, многу парови се одлучуваат за такви. Но, не секој родител сака да им дозволи на своите постари деца да присуствуваат на породувањето. Кетрин Кук е една од оние ретки мајки.

  Кетрин и дозволи на нејзината 10-годишна ќерка Кајли да присуствува на раѓањето на нејзината помлада сестра.

  За сето тоа време девојчето не се одвојувало од мајка си, за да не пропушти ни најмал детаљ.

  На почетокот била загрижена и многу возбудена, но потоа нејзината среќа немала граници.

  Ова може да се види и на фотографиите подолу.

  Катрин ги сподели на својот микроблог. Многу корисници шпекулираа дека постои посебна врска меѓу девојките.

  Тие беа воодушевени од искрените емоции на 10-годишната Кајли. Но, имаше и такви кои ја осудија Кетрин за овој чекор.

  Тие веруваат дека таквата практика може лошо да влијае на психата на девојчето. Но, мајката на Кајли е убедена дека нејзината ќерка била апсолутно подготвена за она што го видела, а најважна работа во такви ситуации е моралната подготовка.

  А што мислите, дали е дозволено присуство на поголеми деца за време на породувањето?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.