6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Чудотворна молитва до Богородица. Може да помогне дури и во најтешките ситуации

  Понекогаш во нашите животи се случуваат настани кои не вознемируваат и итно ни е потребна итна помош. Во такви ситуации, не треба да се падне во страдање и да се препушти на очај, бидејќи секогаш може да се сврти кон Дева Марија или Богородица, кои ќе најдат начин да помогнат во секоја тешка ситуација.

  Искрената молитва до Света Дева Марија е вистинска шанса да ја промените ситуацијата на подобро и да добиете духовна поддршка.

  Молитва до Богородица за подобрување на животот 

  Ако поради некоја причина вашиот живот се промени на полошо, можете да читате молитви за покајание до Дева Марија секој ден за да ги отстраните гревовите што ги правите секојдневно, често несвесно.

  Има една молитва која според православните христијани е меѓу најпогодните за покајание на Дева Марија. Еве го нејзиниот текст, кој треба да се научи и прочита, сакајќи искрено да ја исчисти душата од видливи и невидливи гревови:

  Вредна посредничка, сочувствителна Богородице! Се прибегнувам кон Тебе, беден човеку најгрешен пред сè: слушни го гласот на мојата молитва и слушни го мојот плач и офкање. Како моето беззаконие, над мојата глава, и јас, како брод во бездната, тонам во морето на моите гревови.

  Но Ти, Милостива и Милостива Господарке, не презирај ме, очајна и пропадната во гревовите; помилуј го оној кој се покае за моите лоши дела и мојата измамена, проколната душа сврте ја на вистинскиот пат. Во Тебе, Богородице моја, ја доверувам сета своја надеж. Ти, Богородице, спаси ме и чувај ме под Твоја заштита, сега и секогаш и секогаш и секогаш. Амин.

  Молитвена молитва до Богородица
  Во ситуации кога постојано ви се случуваат разни несреќи, можете да прочитате молитви за помош. Многумина тврдат дека таквите молитви помагаат да се излечи од ужасни болести и во случај на опасност или закана по животот.

  Историјата опишува случаи на такво чудесно исцелување, кога некој, на пример, бил изваден од кома со помош на молитва и тој се враќал во нормален живот.

  Треба да се има предвид дека за конкретен проблем и за секоја болест постои молитва што треба да и се прочита на Пресвета Богородица. Ако не знаете која молитва да ја изберете во вашиот конкретен случај, треба да се јавите во храмот на свештеникот и да побарате совет од него.

  Но, ако во тешки моменти треба што поскоро да ѝ се молите на Дева Марија за помош, ве советуваме да прочитате неколку молитви.

  Ви препорачуваме да ја прочитате молитвата „Мојата Кралица на благодатта“ пред иконата на Богородица.

  Кралица моја Преблегаја, Надеж моја, Богородице, Засолниште за сираци и скитници Заштитничка, тажна Радост, навредена патронице!
  Ја гледаш мојата неволја, ја гледаш мојата тага; помогни ми како слаб, води ме како скитник. Ти ја знаеш мојата неволја: реши ја според Твојата волја. Зашто немам друга помош освен Тебе, немам друг Заштитник, немам добар Утешител – само Ти, Богородице: спаси ме и чувај ме во вечни векови. Амин.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.