6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човекот пајак се обиде да го прекине мечот меѓу Сити и Вест Хем

  Маж облечен во костимот на стрип јунакот Спајдермен истрча на теренот во текот на фудбалскиот натпревар од Англискиот куп меѓу екипите на Вест Хем и Манчестер Сити, а снимките од ваквите испади се недостапни во телевизиските преноси со цел да не се охрабруваат оние кои имаат слични намери на овој начин да добијат публицитет.

  Коментаторот на телевизијата CBS смета дека супер јунакот е навивач на Вест Хем, кој ја критикувал одлуката на судијата Мајкл Оливер од првото полувреме во врска со глумење најстрога казна. Тој со својата ненадејна појава на теренот во Лондон, на шега, сакал да го пресврти исходот од мечот во полза на неговите миленици, бидејќи во вториот дел манчестерските „сини“ водеа со 5-0.

  Во шеснаесетникот на Вест Хем, Човекот пајак со лизгачки старт беше соборен од лице во портокалов долен дел од тренерките, со дрес на Вест Хем. Но хероите не можеа да го споделат својот „успех“ со публиката, зашто беа брзо приведени од лицата задолжени за безбедноста на натпреварот.

  Овој потег предизвика повеќе аплаузи на трибините отколку појавувањето на теренот на Дмитри Појет, коментираат медиумите на Островот во прилог на мечот

  Натпреварот беше прикажан во живо на BBC One, но, како што е вообичаено во Велика Британија, инцидентот што се случи кон крајот на натпреварот, не е беше прикажан, бидејќи во такви случаи режисерот на преносот ги вклучува камерите кои прикажуваат недоредени кадри додека обезбедувањето не ја расчисти мешаницата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.