6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  Црвена звезда го сруши и европскиот првак

  Кошаркарите на Црвена звезда со победа над европскиот првак ЦСКА 78:67 ставија крај на извонредната година, во која забележаа 25 победи без пораз во АБА лигата, играа четвртфинале во Евролигата, а во новата евролигашка сезона имаат скор седум победи и осум порази.

  (Фото: Telegraf.rs / Marko Todorović)

  Црвена звезда пред своите навивачи сруши уште еден великан на европската кошарка. По Барселона, Макаби и Реал, Белград со пораз го напушта и актуелниот шампион ЦСКА Москва.

  Регионалниот шампион одигра неверојатна одбрана во текот на целиот натпревар дозволувајќи им на Теодосиќ и Де Коло заедно да постигнат само 12 поени. ЦСКА во игра во текот на целиот меч ја држеше Воронцевич.

  Црвена звезда триумфот го најави во раната фаза на натпреварот кога поведе со 13:0, таа предност ја задржа и по првите десет минути 27:14.

  ЦСКА на почетокот на втората етвртина успеа да се доближи на четири поени, но Гудуриќ со седум поени ја врати двоцифрената предноста кај домаќинот. По првото полувреме „црвено-белите“ водеа 48:34.

  Третиот период целосно мина во знакот на Воронцевич на едната и Кузмиќ на другата страна. Крилниот играч на ЦСКА ја намали негативата на осум поени, а Куммиќ на спротивната страна не дозволи разликата да падне под осум поени.

  Последната четвртина започна неенфикасно на двете страни, домаќинот тешко го наоѓаше патото до обрачот на противникот, а ЦСКА не успеа тоа да го казни бидејќи Теодосиќ и Де Коло во нападот се обидуваа со соло акции.

  Комотната предност на Црвена звезда ја врати Волтерс со пет поени во низа и два аситенции.

  Домаќинот стигна повоторно до најголемите 16 поени предност, а ЦСКа поразот го ублажи во последните 30 секунди.

  Кузмиќ со 16 поени и 10 скокови ја предводеше Црвена звезда, а во чекот го следеше Џенкинс со 11 поени, 3 скока, 6 асистенции и 6 украдени топки. Кај ЦСКА најефикасен беше Воронцевич со 21 поени (5/9 за три).

  Црвена звезда има скор 7/8 по 15 одиграни натпревари, додека ЦСКА по вториот пораз во низа е на 12/3.

  Latest Posts

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.